Polki piszą #1

Właśnie się zorientowałam, że minęło już pół roku od kiedy bawię się w blogowanie. Zaczęłam się zastanawiać, czy ma to jakiś wpływ na moje wybory czytelnicze. Doszłam do wniosku, że ogromny. Kiedyś szukając dla siebie ciekawych książek chętnie korzystałam z algorytmów na portalach książkowych, które na podstawie moich wcześniejszych ocen proponowały mi nowe książki. Było to dla mnie satysfakcjonujące rozwiązanie, ale teraz widzę, że kręciłam się trochę w kółko.

Największym zaskoczeniem było dla mnie, że mamy tak wielu zdolnych rodzimych pisarzy. Trochę kojarzyłam z bibliotecznych półek autorów kryminałów, ale tak na prawdę to literatura anglojęzyczna najczęściej gościła w moim domu. Kiedy wkroczyłam w świat blogów i grup czytelniczych, znacznie poszerzyły się moje horyzonty. Zrobiłam się otwarta na nowych autorów. Zobaczyłam tyle ciekawych tytułów, że po prostu nie byłam w stanie im się oprzeć.


W tym cyklu wpisów chciałabym wyróżnić zdolne Polki. Przypomnę wam wpisy o książkach, które miło mnie zaskoczyły, a napisały je autorki z naszego podwórka.


Żywioły karteru:księga 1: Ziemia - Meridiane Sage

Jest to powieść z gatunku fantasy. Autorka, młoda debiutantka, obdarza czwórkę swoich bohaterów magią żywiołów. W powieści przeplatają się dynamiczne sceny akcji, wątek miłosny, magia, intryga polityczna, świat bogów. 
Cała opinia TUTAJ.
Życie w spadku - Małgorzata Garkowska


Autora oczarowała bombą emocji jaką rzuciła swoim czytelnikom. Życie w spadku po prostu nimi kipi. Jest to bardzo dobra powieść obyczajowa, którą mogę ze spokojem polecić każdemu kto chce przeczytać dobrą książkę z tego gatunku. Głowna bohaterka cały czas zajmuje niezagrożone miejsce w moim sercu.
Cała opinia TUTAJ.Historie miłosne - Kamila Cudnik


Ta książka była dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Tytuł i okłada sugerowały mi lekki romans. Przyznam się, że do końca nie byłam pewna czy chcę ją przeczytać. Okazało się, że porusza temat przemocy domowej. Głowna bohaterka w czterech ścianach przeżywa prawdziwy horror. Na szczęście na jej drodze staje ktoś, kto jest w stanie jej pomóc.
Cała opinia TUTAJ.W dniu dzisiejszym chciałam przypomnieć wam te trzy wpisy. Zachęcam do klikania w linki i przeczytania całych moich opinii. Wiem, że cześć  z was te recenzje zna, ale uważam, że są to tytuły o których warto przypominać.  

29 komentarzy:

 1. Gratuluję. Pół roku to już naprawdę sporo czasu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama jestem bardzo zaskoczona ilu obecnie jest polskich pisarzy, w tym jest tak dużo Polek. Może trzeba postawić tezę, że do tej pory byliśmy zduszani. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje gratulacje. Przyjemnego dalszego blogowania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjemnego dalszego blogowania ☺

  OdpowiedzUsuń
 5. Zam jedynie "Historie miłosne", ale myślę, że po te dwie wyżej kiedyś też sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, że stałaś się otwarta na nowych autorów!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Życzę udanego dalszego blogowania i jeszcze więcej przeczytanych książek i wspaniałych recenzji. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z fantasy ostatnio jestem na etapie Szklanego Tronu, aktualnie przy 5 tomie, wciągająca historia :D

  OdpowiedzUsuń
 9. To dopiero pół roku? Miałam wrażenie, że jesteś z nami dużo dłużej :) Tę pierwszą książkę wpisuję sobie na listę, brzmi świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Hello! Thanks for the inmormation! Have a nice day dear! x

  OdpowiedzUsuń
 11. nie znam żadnej z powyższych pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 12. W sumie każdą z tych pozycji bardzo chętnie bym przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe propozycje, a algorytm wpływa nie tylko na nasze wybory co do filmu czy książki. Nawet jeśli szukamy informacji na dany temat on potrafi zatrzymać nas w bańce informacyjnej...

  OdpowiedzUsuń
 14. Same ciekawe i interesujące pozycje, zachęcają do zainteresowania się nimi... Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Też mam wrażenie że odkryłam wiele ciekawych autorów i książek dzięki przebywaniu wśród blogerów i kont bookstagramowych 😉 i powodzenia w dalszym prowadzeniu strony oraz odkrywaniu kolejnych wartych polecenia pisarzy!

  OdpowiedzUsuń
 16. Mi też blogowanie pozwala łatwiej znaleźć interesujące książki. Tylko najgorsze jest to, że ta lista zbyt szybko się wydłuża :D

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja też podczas blogowania zaczęłam sięgać na pewno po więcej książek rodzimych pisarzy i często znajduję prawdziwe perełki. ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. what a wonder, I have read some novel of your country translated into Spanish and I loved it. I see that we read, do you want to follow us blogs too? a hug

  OdpowiedzUsuń
 19. Muy bonito todo ! ! buenas noches ! ♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 20. przybijam mocna 5 za te czas blogowania bo to fajna choć czasami ciezka praca:)

  OdpowiedzUsuń
 21. Już całkiem dobry staż, ja tych książek akurat nie znałam :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Książki napisane przez zdolnych polskich pisarzy opanowały ostatnio i mój blog :) Kiedyś zaczytywałam się w popularnych zagranicznych nazwiskach, teraz chętnie sięgam po naszych rodzimych autorów :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Pół roku... Okrągły jubileusz ;)

  Ale na pewno jak o czymś piszemy, to do tematu podchodzimy głębiej, rzetelniej i bardziej serio niż gdy zachowujemy go tylko dla siebie. To wielki plus blogowania.

  OdpowiedzUsuń
 24. Fajny pomysł na cykl postów:) Lubię czytam powieści napisane przez polskie autorki. Jestem ciekawa kolejnych rekomendacji i... gratuluję pół roku blogowania:)

  OdpowiedzUsuń
 25. Hi dear!
  Great post. :)
  If you want to follow each other write me on mz blog.
  https://belyfashionadress.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 26. Mało znam polskich autorek, aż wstyd, że nie znam ani jednej, którą wymieniłaś w poście.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger