Kamila bawi się we wróżkę [seria Mała dziewczynka]


Dziś do zabawy zaprasza nas Kamilka. Przywdziewamy skrzydełka, łapiemy różdżki i... CZARUJEMY :DKamila bawi się we wróżkę to kartonowa książeczka o wymiarach 16x17 cm, utrzymana w dziewczeńskiej, różowej tonacji. Składa się z siedmiu, wygodnych do przewracania dla małych rączek, stron. Zawiera krótką historyjkę napisaną prozą, o tym jak Kamile odwiedza koleżanka i dziewczynki postanawiają pobawić się we wróżki. Przebierają się w piękne stroje i ćwiczą magiczne zaklęcia.

Jest to jedna z książek z serii Mała dziewczynka. Co wyróżnia tę serię? Nietypowe ilustracje. Postacie i rekwizyty zostały ulepione z modeliny i sfotografowane. Widać wyraźną różnicę między tłem a figurkami. Pomysł genialny, bo dzięki temu mamy delikatny efekt 3D.Gdyby zapytać M. co najbardziej podoba się jej w tej książce, odpowiedziałaby KOTEK! Przez wszystkie scenki przewija się mały kociak z różową kokardą i właśnie jego córeczka szybko wypatrzyła. Świetną sprawą jest powtarzalność. Na kolejnych ilustracjach pojawiają się te same rekwizyty. Przypuszczam, że wynikło to z wygody, aby wykorzystać do maksimum ulepione figurki. Jaki by nie był powód, efektem ubocznym jest to, że można analizować co robi dana postać, jak się zmieniła i utrwalać poznane słowa np. tutaj KOTEK leży, a tu KOTEK wchodzi na krzesło i wącha kwiatki.Co najbardziej spodobało się mamie? Pytania na końcu książki. Jak byłam mała uwielbiałam ten moment, kiedy bajka się kończyła i przychodził czas na odpytywanie z tekstu. Oczywiście nie jak w szkole, ale na luzie, z pomocą książki i rodzica. Kilka prostych pytań, a pomoże zapamiętać tekst i sprowokuje do koncentracji. Nawet kiedy za pierwszym razem dziecko będzie miało problem z odpowiedziami, to przy kolejnym czytaniu spróbuje wyłapać potrzebne wiadomości.

Na końcu książki jest miejsce na zdjęcie właścicielki książeczki. Może ona również przemienić się we wróżkę i pobawić się z Kamilką.


Kamila bawi się we wróżkę to bardzo ładna książeczka dla małej dziewczynki. Krótka historia plus oryginalne ilustracje to idealne połączenie, aby zachęcić najmłodszych do czytania.

Inne książki z serii Mała dziewczynka


24 komentarze:

 1. Super, że przyciąga młodszych czytelników.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 2. Nice illustrations! A good series!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładne ilustracje na pewno przyciągają uwagę młodego czytelnika.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaka piękna ta książczeka- faktycznie ilustracje wymiatają :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna seria, której jeszcze nie mamy u siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja o lalce bo jest urocza ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna kolorowa bajeczka. Lubię jak książki dla dzieci są takie kolorowe

  OdpowiedzUsuń
 8. ciekawa i godna uwagi seria. 😊

  OdpowiedzUsuń
 9. Słodziutko wygląda ta seria. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pięknie :) W sam raz na prezent ! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podobają mi się ilustracje

  OdpowiedzUsuń
 12. W sam raz pozycje dla dzieci ♥

  OdpowiedzUsuń
 13. Kolejny świetny pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Znam serię tych książeczek. Czytałam je swojemu dziecku :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Też bym zwróciła uwagę na kotka :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie znałam tej książeczki ale mam małą córeczkę i szukam nowości i zabaw dla niej zwłaszcza pod postacią książek. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Fajna książeczka choć osobiście za taką grafika nie przepadam, ale ważne żeby podobało się dzieciakom!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger