Ludziki z kasztanów inaczej

Dobrze wyjść na jesienny spacer, bo można przynieść do domu cały koszyk skarbów. Grzyby, kolorowe liście, kasztany to tylko przykłady tego co nam ta pora roku oferuje. Na tych ostatnich chciałam się skupić. Pewnie większość z nas, jak nie każdy, miał epizod z robieniem ludków z kasztanów. Nas regularnie maltretowali tym w szkole. I wiecie co? Ja nigdy nie potrafiłam ich robić. Zazwyczaj kończyło się to na rozrzuconych chaotycznie kasztanach z powbijanymi wykałaczkami.

W ostatni weekend córka wybrała się na spacer z tatą i, o zgrozo, przynieśli całe wiaderko kasztanów. Zbiera się fajnie, ale weź teraz coś wymyśl kobieto. Na genialny pomysł wpadła moja mała kobietka. Popatrzyła na swoje zbiory oraz na nową plastelinę i rzekła „Mama, wiem”. Wieczór minął nam na robieniu kasztaniakom fryzur. W ruch poszedł też plastikowy nożyk do wycięcia grzywki oraz łupiny po pistacjach, aby zrobić indiański pióropusz.

Na zdjęciu efekty naszej zabawy.16 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie to wyszło. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo inspirujące. Akurat dzisiaj zbieraliśmy kasztany :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Twórcze rozwinięcie klasycznej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę przyznać, że to ciekawy pomysł. Chociaż ja ostatnio wykorzystuję je jako piłkę, albo bawię się sama, albo z kotem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne Joasiu. Nas tj. i mnie - oczywiście - też męczyli tym i w młodszych klasach szkoły podstawowej i w przedszkolu. Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pomysłowa mała kobietka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny pomysł :) jak widać z kasztanów można zrobić nie tylko ludziki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super pomysł, uwielbiam takie kreatywne rozwiązania:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale pomysłowe! Musimy spróbować zrobić podobne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ah Ludziki z kasztanów, wspomnienie dzieciństwa :)

  Trzeba będzie zrobić :)

  Piękne wyszły! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Do tej pory zbieram kasztany, chociaż już wyrosłam z ludzików kasztanowych, a i nie mam dzieci, coby z nimi robić takie cuda :). Fajny pomysł!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger