Piaskowe malowanki [Alexander]

Próbowaliście kiedyś malować piaskiem? Nie jest to takie głupie pytanie, jak mogłoby się wydawać. Ktoś wpadł na prosty pomysł, jak inaczej wykonać piękny rysunek. Postanowił wykorzystać klej i kolorowy piasek. Rynek zalewają różnego rodzaju zestawy kreatywne dla dzieci. My mieliśmy okazję przetestować „Piaskowe malowanki” od firmy Alexander. Oto nasze wrażenia.

W pudełku znajdziemy: dwa obrazki do pokolorowania (piesek i kotek), patyczek do odrywania papieru zabezpieczającego klejąca się powierzchnię, kolorowy piasek (11 kolorów), podkładek, instrukcję (w niej m.in. propozycja kolorowania). Zabawa jest prosta. Odsłaniamy wybrane miejsce. Posypujemy je piaskiem, a jego nadmiar sprzątamy. Tak powstaje wspaniałe dzieło.

Postanowiłam napisać o tym zestawie, bo na Instagramie widziałam już 3 latków bawiących się nim. U nas pojawił się, kiedy M. miała jakieś 3,5 roku i uważam, że było to zdecydowanie za szybko. Zanim opiszę swoje uwagi, zerknijmy co sugeruje producent. Na opakowaniu mamy oznaczenie 6+ oraz ostrzeżenie, że jest on nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia (ostry patyczek, drobny piasek). Czasami zestaw ten jest sprzedawany jako 3+ - tak też trafił do nas – ale, moim zdaniem, to trochę nieuczciwe ze strony sprzedawcy.

3 – 4 latek nie pobawi się tymi malowankami samodzielnie. Nie myślcie sobie, że mam problem ze wspólną zabawą, bardziej chodzi mi o to, że na każdym etapie tworzenia obrazka trzeba takiemu dziecku pomagać. Przede wszystkim, trochę musiałam się nagimnastykować, żeby odkleić papier zabezpieczający. Kompozycja zawiera kilka małych elementów i trzeba uważać, żeby nie uszkodzić już pomalowanej części. Przydałby się również jakiś aplikator do dozowania piasku. Powiedzcie mi, który przedszkolak nie wysypie całego woreczka na stół. Ja się bałaganu nie boję, ale ten piasek za każdym razem trzeba zebrać, wsypać ponownie do woreczka lub innego pojemnika, uważać, żeby kolory się nie pomieszały. Proporcja pracy 3/4 dorosły, 1/4 dziecko – chyba nie o to chodzi.

I żebyśmy się dobrze zrozumieli. Uważam, że to fantastyczny zestaw. Tylko przychyliłabym się do sugestii wydawcy i podarowała go jednak trochę starszemu dziecku, żeby to ono, a nie dorosły, wykonało większość pracy. A co dla przedszkolaków? Przy pomocy taśmy dwustronnej i czegokolwiek co znajdziecie w domu (kamyki, muszelki, koraliki, papier) można również wykonać bajkowe prace.

15 komentarzy:

 1. Świetna rzecz. Za moich czasów były bardzo rzadkie :-) . Pozdrawiam serdecznie Joasiu :-) .

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysłowe malowanki. Polecę to komuś z rodziny, kto ma małe dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój siostrzeniec bardzo lubi malować, więc byłby bardzo zadowolony z takiej malowanki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie taki zestaw dla starszych dzieci, nie ma szans żeby samodzielnie wykonało obrazek. A o to głównie chodzi

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie musze kupić da Wnusia😃
  Pozdrawiam miło😉🌷

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo pomysłowy sposób na zabawę, ale tez myślę, że to dla starszych dzieci. Jednak dzieciaki lubią większość rzeczy wykonywać samodzielnie, a 3-latek sobie z tym nie poradzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Faktycznie nigdy bym nie pomyślała, że to jest wykonalne. Jednak efekty są super! Myślę, że taka kolorowanka sprawi masę frajdy :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla dzieci, które lubią zabawy manualne takie malowanki to super sprawa :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow, nie wpadłabym na to, że istnieją takie malowanki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super zestaw, do tej pory nie słyszałam o czymś takim😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger