Rysujemy w mące

Porządki, porządki, porządki. W domu zawsze jest co robić. Pewnego dnia zabrałam się za gruntowne przeglądanie szafek w kuchni i znalazłam dawno zapomnianą paczkę mąki. Co tu zrobić? Od razu przypomniały mi się różne konta parentingowe w social mediach i „rysowanie” we wszelkiej maści produktach spożywczych. Wystarczyło skombinować tacę i zabawa gotowa.

Akurat córka układała cyferkowy pociąg od CzuCzu. Uznałam, że to dobra okazja, żeby poćwiczyć pisanie cyfr. Jeżeli chodzi o liczenie, jakoś specjalnie nie uczyliśmy M. Załapała o co chodzi przez przypadek, pakując z tatą ciuchy na urlop - jedna para skarpetek, druga, trzecia... itd. Wspomniany pociąg pomógł utrwalić to, co już umiała (o czym pisałam TUTAJ).

Pierwszy raz bawiliśmy się mąką w taki sposób, więc M. z zainteresowaniem zabrała się do kopiowania. Raz ja jej zadawałam cyferkę, raz ona mi. Nie zabrakło tez własnej inwencji twórczej i całej masy zygzaków, kwiatuszków, uśmieszków i innych wzorów. Zabawę zwieńczyło „panierowanie” lalek. Córka nagle przypomniała sobie, jak robiła tzw. aniołki na śniegu i w tym celu przyniosła lalki. Zostały wytarzane w mące.

Kto sprzątał? Dziecko rozsiadło się w łazience i w misce z wodą kąpało laleczki, a mama mogła spokojnie pozamiatać.

9 komentarzy:

 1. Do wspaniałej zabawy potrzeba tak niewiele :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam po czarnej kartce papieru klejem w sztyfcie, a potem wysypywałam na na mąkę albo piasek i wychodziły bardzo ładne obrazki. Świetnie się bawicie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Udanej zabawy Joasiu, pozdrawiam serdecznie :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. Prosty i pomysłowy sposób na udaną zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja tez w dziecinstwie sie tak bawilam. Fajny sposob na nauke i zabawe. Sprzatanie w domu tez ma swoje plusy...przynajmniej czasami. Pozdrawiam Cie serdecznie Kochana

  OdpowiedzUsuń
 6. My, z takiej zapomnianej mąki, zrobiłyśmy masę solną. Też była przednia zabawa 😊!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiamy takie zabawy, często przygotowuję różne zabawy tematyczne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł na wykorzystanie mąki, bardzo kreatywnie 😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger