"Włochy południowe. Rzym, Neapol, Bari"

Włochy to popularny kierunek turystycznych eskapad. Kraj znany z temperamentnych ludzi, makaronu i pizzy, ale też przepięknych zabytków architektury, a jego stolica Rzym uznawana jest za jedną z kolebek cywilizacji. Oferta dla odwiedzających jest ogromna. Co wybrać? Na pomoc przybywają nam przewodniki. Jeden z nich, a dokładnie „Włochy południowe. Rzym, Neapol, Bari” z serii „Travelbook” od wydawnictwa Bezdroża, miałam przyjemność ocenić. Oto moja opinia.

Publikacja ta jest kwintesencją tego, czego oczekuję po przewodniku. Nie ma w niej zbędnych wstępów, ozdobników itp. Tylko konkretne informacje i wskazówki. I co prawda ekspertem od włoskiej turystyki nie jestem, ale jest tu tyle wiadomości, że zdziwiłabym się, gdyby temat nie został wyczerpany, albo do wyczerpania się nie zbliżał.

Czego potrzebujemy planując podróż? Kierunek docelowy: tu już ustaliliśmy, że będą to południowe Włochy. Wybieramy termin, a z książki dowiemy się, kiedy najkorzystniej zwiedzać ten kraj. Następnie szukamy noclegu. Autorzy przewodnika sygnalizują, jakie są widełki cenowe i podsyłają portale, gdzie możemy znaleźć lokum w przystępnej kwocie (jednak umówmy się, że Włochy są drogim krajem, więc budżet trzeba dobrze zaplanować). Dalej organizujemy transport i pakowanie – w tych obszarach również znajdziemy kilka przydanych wskazówek.

Przechodzimy do najprzyjemniejszej rzeczy, czyli zwiedzania. Od ilości obiektów można dostać zawrotu głowy. Warto dobrze zapoznać się z zebranym materiałem i zastanowić się, co nas interesuje. Przygotowano dla nas krótkie notki o poszczególnych miejscach, ale również gros zdjęć (które nęcą, żeby zobaczyć te obiekty na żywo), oraz mapek, które niewątpliwie pomogą zaplanować wycieczki.

Przewodnik „Włochy południowe. Rzym, Neapol, Bari” to doskonała publikacja. Jedna książka, która pozwoli nam zapoznać się z ofertą turystyczna regionu i zaplanować wymarzony urlop. Jeżeli nogi ciągną was na południe Europy koniecznie zajrzyjcie do tej książki. To nieocenienie zbiór inspiracji. Po prostu warto ja mieć.


[Egzemplarz recenzencki]

9 komentarzy:

 1. Świetna lektura dla osób wybierających się na wakacje w te rejony.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam czytać przewodniki przed udaniem się na miejsce :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie bym zajrzała do tej publikacji. Rzym jest piękny. Byłam we Włoszech i mam nadzieję, jeszcze tam kiedyś wrócić... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z pewnością dla osób planujących wyjazd, będzie to przydatna książka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię przewodniki, chociaż najlepiej poznawać miejsca po swojemu, wejść w miejsca pozaprzewodnikowe 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam czytać przewodniki przez wyjazdem do danego miejsca :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie akurat Włochy nie pociągają, wolę zimne ludy północy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie bym zajrzała do tej publikacji. Lubię włoskie klimaty i przewodniki, a w Rzymie byłam. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger