Pretty Girls - Doris [HelpTheBook #1]

Bardzo lubię zdolnych ludzi. Wręcz ich podziwiam. Dlatego jak usłyszałam o akcji Help the book przyłączyłam się do niej bez wahania.


Kochani mam wielką przyjemność przedstawić Wam Doris, której udało się wydać zbiór opowiadań. Książka nosi tytuł Pretty Girls. Napisana jest po polsku. Zawiera 45 opowiadań przeplatających się z przemyśleniami. Łącznie 165 stron czytania.

Ja miałam okazję poznać dwa opowiadania Bez wyboru i Nieoczekiwana przyjaźń. Każde z nich porusza inny temat. Pierwsze to dramatyczna relacja kobiety, która straciła męża i dzieci. Drugie to piękna opowieść przyjaźni dziewczynki i psa.

Na razie nie wypowiem się o stylu autorki. Opowiadania są króciutki i nie chciałabym wyciągać pochopnych wniosków. W kolejnych miesiącach przeczytam inne prace Doris i napiszę coś więcej.

O poznanych historiach mogę powiedzieć, że są bardzo ciekawe, a każda z nich aż się prosi o rozbudowanie. Mam nadzieję, że autorka pokusi się o taki eksperyment i spróbuje napisać powieść.

Zapytałam się Doris o tematykę pozostałych opowiadań. Odpowiedziała mi, że inspirowało ją życie.

Kochani, na razie postawię kropkę. Jest to pierwsza odsłona akcji Help the book. W maju napiszę Wam więcej o opowiadaniach Doris. A zainteresowanych książką Pretty Girls zapraszam TUTAJ.

15 komentarzy:

 1. Czekam zatem na kolejne wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O książce słyszałem, ale nie miałam okazji przeczytać. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni, a akcja oczywiście popieram. 😊
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam w moje skromne blogowe progi. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa kolejnych twoich wrażeń. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miała okazję to chętnie zajrzę do tych opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 5. So nice book, it looks interesting

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluje autorce wydania zbiorku opowiadań:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam o tym zbiorze, ale jeszcze nie miałam okazji się z nim zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajna sprawa wydać opowiadania;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Znam bloga autorki i kiedyś też chętnie przeczytam te opowiadania. Jestem ciekawa Twojej opinii o kolejnych opowiadaniach. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Opowiedz więcej o tej akcji - kompletnie jej nie znam i pierwszy raz o niej słyszę! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Autorka wymyśliła że co miesiąc będzie podsylala swoje teksty do recenzji, żeby nadać książce trochę rozgłosu.
   To jest adres jej bloga, jeżeli ktoś by chciał dołączyc, to tutaj znajdzie kontakt: http://wy-stardoll.blogspot.com/?m=1

   Usuń
 11. Bloga autorki chętnie odwiedzam. Być może za jakiś czas skusze się na książkę. Chętnie tez przeczytam Twoja opinię na temat innych opowiadań :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Z przyjemnością śledzę bloga Doris, ale szczerze mówiąc nie przepadam za książkami o niczym. Niby opowiadanie, niby przemyślenia, właściwie nie wiadomo co. Ciężko wydać pieniądze na kota w worku gdy na rynku tyle pozycji, których zawartości można być pewnym.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Nieoczekiwana przyjaźń" wydaje się być w moim klimacie. Bardzo lubię historie ze zwierzętami. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger