Wszystko o... psach - Mateusz Kęsy, Katarzyna Kołodziej


Czasami słyszy się, że rodzina chce kupić/adoptować psa, bo to taka piękna przyjaźń między zwierzęciem, a dzieckiem. A może pierwszym krokiem powinno być poznanie stworzenia bliżej? Skąd się wzięło? Co lubi, a czego nie? Jak się nim opiekować? Na pomoc nadchodzą różne publikacje. Chciałabym opowiedzieć wam o jednej z nich – Wszystko o psach (tekst: Mateusz Kęsy, ilustracje: Katarzyna Kołodziej).
Kompendium wiedzy o psach

Jak tytuł wskazuje książka jest kompendium wiedzy o czworonożnych przyjaciołach. Zakres poruszanych zagadnień jest bardzo szeroki, oto nazwy rozdziałów: Wszystko o psach, Budowa psa, Historia, Pies i człowiek, Etapy rozwoju psa, Wielkość psów, Rasy psów, Zmysły, Psie zwyczaje i bolączki, Psie smakołyki, Zabawy z pupilem, Higiena, Psie choroby, Psy na służbie, W schronisku, Emocje, Znani i lubiani, Prawo a pies. Na 60 stronach upchano naprawdę dużo wiedzy.


Forma

Informacje przedstawione są w bardzo atrakcyjny sposób. Nie ma nudnej rozprawy, tylko krótkie akapity. Autor posiada wielki dar jak w małej ilości słów przekazać ogrom wiedzy. Tym co mnie i moje dziecko zachwyciło są ilustracje. Każde zagadnienie zostało zobrazowane, co pomaga jeszcze lepiej zrozumieć tekst. Rysunków jest dużo, są prześliczne i bije z nich radość. Nadają całej publikacji bardzo ciepły charakter. Buzia się cieszy jak kartkuje się tę książkę.


Dla kogo?

Przy klasycznych książkach (tutaj format A4, twarda oprawa i tradycyjne strony) zazwyczaj wydawcy podają, że są dedykowane od 3 lub 4 lat. Ta publikacja zainteresowała również moją dwulatkę. M. bardzo dobrze radzi sobie z przekładaniem stron, więc nie obawiam się podsuwać jej „dorosłe” książeczki. Temat piesków jest nam bardzo bliski bo mieszkamy z jednym. Może nie jest to filmowa miłość, gdzie pies przykrywa dziecko kocykiem, ale obie panie wzajemnie się szanują. Informacje z książki Wszystko o psach odnosimy do dnia codziennego. M. wie, że pieska trzeba wyprowadzić i nakarmić, pomaga pieska szczotkować, uczymy jej jak można się ze zwierzęciem bawić. Oglądając książkę była zafascynowana, że są różne rasy psów oraz, że mogą one spełniać różne funkcje.


Na końcu książki dodana jest karta pupila. Można wpisać dane swojego psa, narysować go lub wkleić zdjęcie. Świetny pomysł, żeby zaangażować dziecko.Podsumowanie

Wszystko o.... to wspaniała seria. Kompendium wiedzy dla młodego czytelnika wzbogacone o piękne ilustracje. Moja M. może jeszcze dokładnie nie zrozumie treści, ale bardzo entuzjastycznie zareagowała na książkę. Lubi ją oglądać i lubi rozmawiać o tym co w niej zawarto.
Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny i kupowanie prezentów. Pamiętajcie proszę o tej serii. Może być dla kogoś pięknym i wartościowym prezentem.

Ilustracje są zabawne

Książka wydana przez Wydawnictwo Dragon. KLIK

29 komentarzy:

 1. Unas imágenes preciosas !
  Es un placer leerte! Feliz domingo! ♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo ciekawa wiedza. Dobrze wiedzieć, że takowa jest dostępna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja musiałam latami namawiać mamę na psa, ale jak już zagościł w naszym domu, stał się jego sercem. Pewnie gdybym była młodsza byłaby to moja ulubiona książka.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo wartościowa i śliczna książeczka. 😊

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładnie wydana książeczka. Podoba mi się połączenie licznych ilustracji ze zwięzłym, acz rzetelnym tekstem. W sumie to sama bym chętnie przeczytała. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książeczka! Kocham psy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna książka :) Można się sporo dowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Super książka dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak sobie myślę, że to książka dla już posiadających psa. Bo jak się maluch naczyta tyle o pieskach, to potem nie da spokoju aż rodzice nie pojadą po pupila do schroniska :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Urocze są takie książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Etapy rozwoju psa to musi być interesujące dla tych co mają psa. Chyba wiem komu kupić na prezent...

  OdpowiedzUsuń
 12. Przydałaby się moim rodzicom i bratu. Rudą traktują jak typowego wsiowego psa. Dopiero jak przyjadę to chociaż ją wykąpię i wyszczotkuję.
  Może wspólna obserwacja?:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Great post. Thank you for sharing! :)New post  -  www.minniearts.com   

  OdpowiedzUsuń
 14. JAk fajna pozycja książkowa dla naszych milusińskich :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdyby ta książka zniechęcała dzieci do adopcji psów... Pewnie wielu rodziców byłoby szczęśliwych ;)

  Pozdrawiam,
  http://tamczytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Wspaniałe sa takie ksiązki, szczególnie dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 17. pięknie wydana :) mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, że zanim pojawi się w domu zwierzak, pojawi się w głowie człowieka wiedza o nim :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wiem, komu mogłaby się spodobać :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajna, kupiłabym, gdybym miała komu :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Interesting post dear! (as always)! xx

  OdpowiedzUsuń
 21. Dobry prezent dla kogoś kto się z psami nie wychował, ja za nawet dzieciaka w psiej budzie spałem (potem przestałem się mieścić). Ale dla mieszczuszków może to być cenna lektura, choć żywego psa nie zastąpi.

  OdpowiedzUsuń
 22. Wygląda świetnie i dobry pomysł z tym przygotowaniem przed kupieniem / zaadoptowaniem psa.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger