Kalendarz adwentowy

Już za chwilę, za chwileczkę...
... rozpocznie się odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Wprowadzić nas w świąteczną atmosferę może pomóc kalendarz adwentowy. Tradycja ta wywodzi się z Niemiec, ale zyskuje coraz większą popularność również poza granicami tego kraju.

W sklepach możemy znaleźć ogromną gamę kalendarzy adwentowych - z czekoladkami, kosmetykami, figurkami związanymi z Bożym Narodzeniem itp. Idea jest zawsze ta sama. 24 okienka, a za każdym z nich maleńki upominek mający przypominać nam o nadchodzącym wydarzeniu.
Źródło: Holyart.pl


Widzę, że M. bardzo chłonie atmosferę świąt. Zwraca uwagę na dekoracje, które pojawiają się w sklepach i komentuje je z wielkim ŁAAAA. Uznałam, że dwa lata to dobry moment na zabawę w kalendarz adwentowy. Tylko jak wytłumaczyć takiemu maluchowi, że nie można rozmontować go jednego dnia?

Wymyśliłam.

Nie będziemy otwierać okienek, będziemy wyklejać. Zorganizowałam starą deskę oraz pakiet naklejek i kalendarz adwentowy gotowy. Na początku chciałam wyrysować 24 okienka, ale ostatecznie postawiłam na wolność twórczą. Niech dziecko zrobi to po swojemu :D

Liczę na to, że wspólne ozdabianie przyniesie nam wiele radości, a nasze dzieło będzie pamiątką na długie lata.
24 komentarze:

 1. Samodzielnie robione kalendarze adwentowe to super sprawa, życzę Wam dobrej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie wolę kalendarze wykonane własnoręcznie, niż te ze sklepu. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieciaki uwielbiają kalendarze adwentowe :) Te są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł, no i zabawa dla dziecka wspaniała. Co do kalendarzy adwentowych, sama je bardzo lubiłam, jak byłam mała. Miałam głównie kontakt z czekoladkowymi wersjami takiej rozrywki. Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego wieczoru! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niezły pomysł i świetna zabawa :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie kalendarze adwentowe są super. Bardzo mi się podobają.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wopadłaś na fajny pomysł :)

  PS Nigdy nie miałam kalendarza adwentowego :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawy i oryginalny pomysł. Jako dziecko czasami dostawałam kalendarz adwentowy z czekoladkami. Jak można się domyślić kończyłam odliczanie wcześniej ;).

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny pomysł! Życzę Wam obu wspaniałej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Teraz na wszystko robią takie kalendarze :D ciekawe czy ktoś zrobił taki kalendarz na cały rok, np. z innym mikro zapachem do popsikania się na każdy dzień innym :D ---> chyba byłoby drogie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny pomysł, masz mega wyobraźnię i super wybrnęłaś z problemu otworzenia wszystkich okienek w ciągu jednego dnia! :) udanej zabawy! Ps. Moja córa też bardzo lubi świąteczne ozdoby, ostatnio w sklepie nie mogła się napatrzeć, jechała w wózku z głową wpatrzoną w sufit, boski widok :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Super pomysł ;) Swojego jeszcze nie mam, a w tym tygodniu ostatni dzwonek :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię kalendarze adwentowe, a takie robione w domu z dziećmi zawsze wyglądają uroczo :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja przyznam się, że nie miałam nigdy kalendarza adwentowego, ale w tym roku się to zmieniło za sprawą mojej przyjaciółki :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawy i oryginalny pomysł. W tym roku rezygnuje z jakichkolwiek kalendarzy i przyłączyłam się do blogowej wersji.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja bym chciała mieć taki porządny drewniany, co samemu się uzupełnia głupotkami. Tylko strasznie drogie są... Może kiedyś, jak będę mieć dzieciaki ;).

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger