Boże Narodzenie [Obrazki dla maluchów]

Dziś wigilia Bożego Narodzenia. Nie będę zanudzała was recenzją, bo domyślam się, że macie ciekawsze sprawy na głowie. Trzeba spakować prezenty, pomarzyć ryby, ugotować pierogi i przyszykować się do spotkania z najbliższymi. Dla nas to drugie święta z M. i potwierdzam, że z dzieckiem całkiem inaczej się je przeżywa. Przykłada się większa wagę do rytuałów i ich celebracji. Nie byłabym sobą gdybym nie miała książeczki na tę okazję.


Serię Obrazki dla maluchów polecam każdemu opiekunowi, który chce rozkochać dzieci w książkach. Od kiedy, w okolicach roczku, pojawiło się u M. zainteresowanie książeczkami, zaglądamy do tych publikacji regularnie. Proste, kolorowe obrazki, wygodny format (12,5 x 13,5 cm) i kartonowe strony czynią z nich idealny materiał na pierwszą książeczkę. M. bardzo je lubi. Codziennie, przed snem przynosi kilka z nich, żeby je wspólnie oglądać.

Kolekcja jest bardzo bogata, są m.in. zwierzątka, owoce, warzywa, ubrania, części ciała itd. Nie zabrakło też książeczki bożonarodzeniowej. O ile pod względem wizualnym jest bardzo ładna, to mam z nią maleńki zgrzyt. Nie do końca jest spójna z naszymi, polskimi zwyczajami. Są w niej ilustracje, gdzie dzieci przygotowują dla Mikołaja ciasteczka, czy wstają rano, żeby rozpakować prezenty. Przyznaję, że jest to drobiazg i w żaden sposób nie dyskwalifikuje tej publikacji. Po prostu jestem orędownikiem wychowywania dziecka w kulturze, w której żyje i zawsze pierwszeństwo będą miały materiały, które ja promują.

Zostawiam was z porcją obrazków świątecznych i życzę spokojnych świąt, bogatego Mikołaja oraz pomyślności w Nowym Roku. 
17 komentarzy:

 1. Piękna książeczka.
  Bardzo dziękuję i również życzę Tobie i Twoim najbliższym zdrowych, spokojnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie przyjaciół i rodziny. A nadchodzący Nowy Rok niech obfituje dla Was w same wspaniałe chwile. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Och, urocza jest. :) Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzę kochana moja Asiu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To nasze pierwsze święta z Kaliną, więc też są wyjątkowe :) Dużo zdrowia, szczęścia, radości, a także bogatego, książkowego Mikołaja.
  Zaczytanych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wesołych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia życzy Krysia. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tobie również chciałabym życzyć wesołych świąt,pełnych radości i nadziei.Spędzonych w spokojnym i miłym gronie rodzinnym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świąt w gronie bliskich życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Estupendo post! Muchas gracias por tus bonitas palabras en mi blog! 🦌🦌🦌 Feliz Navidad ! 🎄🎄🎄
  Merry Christmas! 🎅☃️🎅☃️

  OdpowiedzUsuń
 8. Wesołych Świąt dla Ciebie, Asiu, a także dla Twoich bliskich. A w Nowym Roku samych pomyślności. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A great book!

  Merry Christmas, Joana!

  OdpowiedzUsuń
 10. Dużo radości i czułości oraz książek!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Merry christmas to you and your family. Happy new year too!

  OdpowiedzUsuń
 12. Moja córeczka jest już na taką za duża, ale widać, że publikacja prezentuje się pięknie. Kolorowa, ciekawa - na pewno spodoba się młodszym.

  Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 13. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Fajna propozycja na święta :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo ciekawa propozycja na prezent gwiazdkowy :+)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger