Potwór i Król - Ella Raj [darmowe opowiadania do książki Uczeń nekromanty]


W cyklu książkowym najtrudniejsze jest czekanie na kolejny tom. Ten moment, kiedy pokochacie bohaterów, a ich perypetie dopiero są spisywane przez autora. Ella Raj wie jak zadbać o czytelnika. Prace nad 2 tomem Ucznia nekromanty trwają, a na stronie książki czekają opowiadania do pobrania. Na razie dostępne są dwa pt. Potwór oraz Król, ale widzę, że dwa kolejne są w przygotowaniu. Czekając na dalsze losy uniwersum stworzonego przez Ellę Raj, przyjrzyjmy się Potworowi i Królowi.

Źródło: http://uczennekromanty.pl/

Te dwa opowiadania poruszają wątek króla Naramira II Okrutnego. Wątek, który w tomie Plaga pozostał w sferze przypuszczeń. Był zaczątkiem wielu wydarzeń. Potomkowie monarchy, dowiadując się nowych faktów, zaczynają domyślać się co przydarzyło się ich ojcu i królowi i jak stał się, tym kim się stał.

Źródło: http://uczennekromanty.pl/


Nie będę szczegółowo opisywała treści opowiadań, żeby przypadkowo nie zdradzić za dużo. Wspomnę tylko, że Potwór nawiązuje do kultu Pana Światła i Pana Ciemności. Historia opisana w nim może, początkowo, wydawać się niezwiązana z wydarzeniami z Plagi. Jest to preludium do tego co spotkało Naramira II i rewolucji światłości, ale też pokazuje nieznane nam do tej pory oblicze Syllońskich bóstw.

W Królu mamy okazję (w końcu) poznać sławnego króla Naramira II Okrutnego, często wspominanego w Pladze. Koniec niedomówień, koniec przypuszczeń. Po przeczytaniu tego opowiadania, wiemy już dokładnie co spowodowało, że Syllon znalazł się w takim, a nie w innym miejscu.

Źródło: http://uczennekromanty.pl/


Dwa wspominane dziś opowiadania zagwarantowały mi powrót do mrocznej atmosfery Ucznia nekromanty oraz spotkanie ze wspaniale egoistycznymi postaciami. Miłość, spokój, dobro – to nie są wartości, które reprezentują. Liczy się cel, liczy się władza, liczy się posiadanie, liczy się dobra zabawa.

Do twórczości Elli Raj nie trzeba mnie przekonywać. Plaga zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że sięgnę po wszystko co wyjdzie spod pióra tej autorki. Zachwycił mnie jej warsztat oraz rozmach wykreowanego świata. Jeżeli ktoś lubi fantastykę w jej mrocznym wydaniu, to polecam tę autorkę waszej uwadze. Pamiętajcie tylko, żeby czytanie zacząć od pierwszego tomu Ucznia nekromanty czyli Plagi. Opowiadania to dodatek, który bez znajomości tamtych wydarzeń może być niejasny.

Wszelkie materiały związane z książką znajdziecie na jej stronie http://uczennekromanty.pl/
Ja zapraszam was również do mojej recenzji Plagi.


21 komentarzy:

 1. Fajnie, że wyszły takie dodatki. To bardzo urozmaica serię. "Ucznia nekromanty" jeszcze nie czytałam, ale przymierzam się. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Seems great collection. It is very true to wait for the next volume of the book which you are enjoying to read.
  New post on My Blog | Instagram | Bloglovin

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie opowiadania to faktycznie ciekawe uzupełnienie, acz wpierw muszę sięgnąć po "Plagę", tak jak radzisz. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii, ale zapowiada się obiecująco:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Też nie lubię wyczekiwania na kolejne tomy. Od jakiegoś czasu mam taką metodę, że nie zabieram się za cykle, dopóki nie ukażą się w całości. A przynajmniej staram się. To wiele ułatwia. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Serii nie znam, więc wszystko jeszcze przede mną. 😊

  OdpowiedzUsuń
 7. Oh what a nice post! I love everything :)
  😊 thanks for your sharing 😊 !!! Photos are amazing !

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna recenzja. Ja teraz przed maturą z historii - powtarzam repetytoria. Dziękuję Joasiu za odwiedziny u mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znam tej serii, ale wygląda świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 10. Czytałam Ucznia Nekromanty i mnie jakoś historia nie powaliła... raczej nie na tyle, by oczekiwać kolejnych tomów :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Potwierdzam, ładny, nowy wygląd bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiła mnie ta seria :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo interesująca seria :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Mroczne książki lubię, ale fantastykę nie bardzo. Jednak cieszę się, że Tobie się spodobały. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ucznia nekromanty mam jeszcze przed sobą. Bardzo chętnie bym przeczytała ale z racji tego, ze mam co czytać to spokojnie mogę poczekać aż reszta serii wyjdzie :) Wtedy na pewno też po opowiadania sięgnę. Fajna sprawa swoją drogą, miły dodatek dla fanów :)

  OdpowiedzUsuń
 16. świetny nowy wygląd bloga! Super to wygląda:) a książki mroczne to mój konik:D

  OdpowiedzUsuń
 17. To już raczej nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Fajne ^^ z ciekawości bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger