"Ucieczka z nieznajomym" Katarzyna Bester

Została skrzywdzona przez bliską osobę i zmuszona do ucieczki. Kiedy sprawy nie idą zgodnie z planem, musi zdać się na łaskę nieznajomego. Czy ktoś wyciągnie do niej pomocną dłoń, a może trafi z deszczu pod rynnę?

Hannah jest ofiarą przemocy domowej. Regularnie katowana przez partnera, szuka dogodnej okazji do porzucenia go. Jej plan nie jest idealny i w kryzysowym momencie zostaje zmuszona ukryć się w przypadkowym samochodzie. Szybko orientuje się, że jego kierowca może być równie niebezpieczny jak jej mąż.

„Ucieczka z nieznajomym” to udane połączenie romansu i powieści sensacyjnej. Poczucie zagrożenia i dynamiczna akcja powodują, że książka trzyma w napięciu. Nie możemy być pewni, za którym rogiem czyha zagrożenie, dzięki czemu czytanie jest emocjonujące.

Podoba mi się również jak Katarzyna Bester poprowadziła wątek miłosny. Do romansów mam zazwyczaj dwa podstawowe zastrzeżenia: są przewidywalne, a uczucie, które wybucha między bohaterami pojawia się właściwie bez powodu. Z pierwszym problem pisarka poradziła sobie dając, wspomnianą już, sensacyjną otoczkę. A jak jest z drugą kwestią? Całkiem nieźle. Autorka nie bombarduje nas gwałtownymi zrywami namiętności. Postacie z powieści myślą przede wszystkim o ucieczce, która jest na początku najistotniejsza, a nie o bieliźnie partnera. Co jakiś czas pojawiają się przebłyski rodzącego się uczucia, ale nie zaciemnią bohaterom zdrowego rozsądku i priorytetów. Te wszystkie zabiegi dają naturalny efekt, co mnie zadowala.

Nie mogę napisać, ze „Ucieczka z nieznajomym” to historia napisana przez życie. Ona jest niezwykła i szalona jak hollywoodzkie kino akcji. I to jej jej urok. Moja mama często mówi, że ona czyta książki, aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Ta książka na to pozwala. Warto dołączyć do Hannah i jej niebezpiecznej ucieczki.


Książkę "Ucieczka z nieznajomym" znajdziecie w księgarni internetowej Taniaksiążka.pl. Koniecznie sprawdźcie inne nowości w księgarni.

6 komentarzy:

 1. Ciekawie przedstawiłaś tę książkę. Jednak nie do końca mój "target" - chociaż do niedawna lubiłem takie klimaty. Pozdrawiam serdecznie Joasiu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, jak spotkam ten tytuł to wezmę sie do czytania

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam Twoją opinię tylko pobieżnie, gdyż książka czeka u mnie na półce na swoją kolej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno to wciągająca książka i czyta się ją jednym tchem. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger