"Zadanie przyklejanie"

Dziś będzie różowiutko, że aż strach. Bohaterowie, a raczej przewodnicy, książeczek z łamigłówkami, które chcę wam pokazać to księżniczki i jednorożce, więc do czegoś to zobowiązuje. Publikacje te zwróciły naszą uwagę, ponieważ zostały wydane w serii „Zadanie przyklejanie”, co sugeruje, że będzie mnóstwo naklejek.

Co należy podkreślić, nie są to książeczki do wyklejania, czy też albumy. Znajdziemy w nich zadania dla dzieci, w tym całkiem przyzwoitą ilość takich, gdzie trzeba coś nakleić: wzór do kolorowanki, brakującą postać, rozwiązanie zadania, dekoracje do ilustracji, puzzle itp. Naklejek mamy po 4 strony A4 w każdej książce, w tym takie, które możemy wykorzystać dowolnie. Typ zadań to to co zwykle znajdujemy w tego typu publikacjach: labirynty, kolorowanki, wyszukiwanki, uzupełnianie, porównywanie, szukanie par itd.
Jeżeli maiłabym porównać te dwie książki, to ta z jednorożcami, czyli „Dzień Tęczy” (sprawdziłam i jest takie święto; podobno w 2023 roku przypada na 3 kwietnia), wydaje mi się odrobinę trudniejsza, ale też różnorodniejsza. Pojawiają się w niej ćwiczenia z literkami i liczeniem, a typy zadań są sprytnie pomieszane. Jeżeli chodzi o „Chcę być księżniczką” dominuje tu wyklejanie i szeroki wachlarz ćwiczeń na spostrzegawczość. W środku ukryła się również gra planszowa, co szczególnie spodobało się mojej córce. Interesujący jest też „test” ze zbieraniem serduszek, który nam powie, czy jesteśmy prawdziwymi księżniczkami.
Córka kazała mi napisać, że te książki są bardzo fajne, bo można w nich przyklejać, więc przekazuję to światu. Od siebie mogę dodać, że podrasowały jej też poziomem trudności – a ma pięć lat. Przy zadaniach na spostrzegawczość musiała trochę wytężyć wzrok, nie zna też wszystkich liter, więc przy odczytywaniu np. hasła potrzebuje pomocy. Natomiast mogła sobie odpocząć przy układance z naklejek lub przy kolorowaniu. Dodam też, że sama wyciąga te książeczki. Rozkłada się z pisakami i chce rozwiązywać zawarte w nich łamigłówki. To mówi samo za siebie.


[Egzemplarz recenzencki]

1 komentarz:

  1. Dzieci uwielbiają naklejki . Moi siostrzeńcy mogliby to robić cały czas.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger