"Precelek idzie do fryzjera" Agata Romaniuk

O włosy trzeba dbać. Należy je reglanie myć i szczotkować. Kotek Precelek nie dopilnował odpowiedniej higieny futerka i na ogonie zrobił mu się kołtun. I co teraz? Jak pozbyć się tej dziwnej kulki? Czy nie obejdzie się bez nożyczek? Jak rozwiązano ten problem dowiecie się z książki autorstwa Agaty Romaniuk „Precelek idzie do fryzjera”.

Moja córka to typ pięknisi i na swoją pierwszą wizytę u fryzjera była bardzo podekscytowana. Natomiast wiem, że są dzieci, które bardzo to stresuje. Z jakiegoś powodu uważają, że nożyczki mogą obciąć ucho, albo skaleczyć. Być może to w podejściu rodzica do nożyczek tkwi problem, trudno mi powiedzieć. Niemniej fryzjer to taki temat, z którym (czasami) należy niektóre dzieci nieco oswoić. I tu przychodzi na pomoc Precelek.

Co prawda kotek przespał sam fakt obcinania kołtuna – trochę szkoda, bo „na trzeźwo” mógłby stwierdzić jednoznacznie, że to nie boli – jednak samą wizytę wspomina dobrze. Można powiedzieć, że fryzjerka doskonale zajęła się swoim klientem. Do tego Agata Romaniuk świetnie podkreśliła konieczność dbania o włosy. Z tym szczotkowaniem bywa różnie. Czasami chce się spać, a czasami grzebień za mocno szarpie, jednak kołtun to nic urokliwego. Staramy się go unikać.

Precelek ma w sobie to coś. Moje dzieci szaleją za nim od pierwszego tomu jego przygód. Mam wrażenie, że przy kolejnych recenzjach piszę, iż Agata Romaniuk porusza inne tematy, lęki, niż te z jakimi my się zmagamy, ale za każdym razem podkreślam, że są to książki, które i tak chętnie czytamy. Widzę, że maluchy lubią tego bohatera. Także brawa dla autorki za wymyślenie go.

[Egzemplarz recenzencki]

10 komentarzy:

 1. Zwierzątka i ich przygody to uroczy temat dla dzieci. Prawie zawsze się zainteresują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może muszę przeczytać tę książeczkę, bo ile razy była u fryzjera w życiu mogę na palcach jednej ręki policzyć (zwykle wychodziłam niezadowolona, więc się boję ;p). A kotek wydaje się sympatyczny ^-^

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż mi się przypomniało, jak ja musiałam ściąć włosy kilkanaście lat temu, bo mi się w nie zaplątała guma do żucia...
  Pozdrawiam
  https://nouw.com/1993ewas

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna i pomysłowa książeczka. Wiem komu polecę! PS Ten kotek jest uroczy. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sounds like a charming book to read.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córka jest spod Panny - czyli czystość i jeszcze raz czystość, jednak jak znajdę, to chyba poczytam chłopakom w klasie. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka idealna dla długowłosego kota mojej mamy, który nie cierpi czesania i co chwilę produkuje nowe kołtuny, które - o ile jaśniekot na to pozwoli - wycinamy. A tak całkiem serio, to podoba mi się ta seria. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię książki o kotach :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger