Uczymy się korzystać ze wzoru: puzzle księżniczki Disneya

Jak majówka to grill, a przy grillu rozmowy na przeróżne tematy. Ponieważ moje dzieciaki bardzo lubią układać puzzle, a takowe znalazły w domu naszych przyjaciół, rozłożyli się w ich salonie i przystąpili do dzieła. Zaczęliśmy się śmiać, że dzieci zazwyczaj nie korzystają z wzoru. Wybierają fragmenty kolejnych postaci bądź obiektów i intuicyjnie je układają. Przypomniałam sobie pierwsze puzzle, które były wyzwaniem dla M. Dostała je około 5 roku życia (jeżeli dobrze pamiętam) i już na „dzień dobry” była zszokowana, że składają się z aż 100 kawałków. Przez długi czas 100 było dla niej synonimem największej liczby z możliwych. Jak sobie poradziła z ułożeniem ich?

Jak widzicie na rysunku mamy przekrój księżniczek Disneya. Na początku M. odszukała kawałki swojej ulubionej postaci. Po czym nastąpiła chwila konsternacji: Co dalej? Zapytałam się córki, która księżniczka jeszcze jej się podoba i zaproponowałam, żeby ją ułożyła. Kiedy powstało kilka postaci M. sama zauważyła kto jest obok kogo i zgodnie ze wzorem zaczęła łączyć fragmenty układanki. To była pierwszy raz, kiedy przeanalizowała podpowiedź. Można powiedzieć, że nauka układania trudniejszych puzzli.

8 komentarzy:

 1. Teraz jest wiele świetnych, kolorowych i dostępnych dla dzieci rzeczy. Ja pamiętam jeszcze czasy PRL -owskiego przedszkola, gdzie były drewniane, duże obdrapane klocki, zabawki inne tez niezbyt cieszące oko i rękę ;-). Pozdrawiam Joasiu .

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieciaki uwielbiają układać puzzle i wydaje mi się to normalne. Znam wirtualnie jedną blogowiczkę, która dla siebie i męża kupuje je namiętnie. Oniemiałam z wrażenia gdy na swoim blogu zaprezentowała puzzlową bibliotekę.
  Najserdeczniej Cię pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłam wielką miłośniczką puzzli :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne puzzle! U nas goszczą w domu do dziś, tylko my już układamy kilku tysięczne. <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Parece un lindo juego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nasze życie składa się z takich elementów, dobrze znać wzór, aby je układać. Pozdrawiam 🤗

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger