"Dino i Zauruś. W domu. 3-latek"

Junior bardzo polubił rozwiązywanie zadań z Dino i Zaurusiem. Dlatego zdecydowałam się rzucić go na „głęboką wodę” i wyjęłam kolejny zeszyt z serii. Tym razem dla trzylatków. Poziom zadań jest widocznie trudniejszy, ale syn tak polubił te książki, że z uwagą podchodzi do ich rozwiązywania i cały czas ma z tego wielką radość. Dlatego chętnie przypominam wam o tej serii rozwijających publikacji dla dzieci. Co znajdziemy w tej dla trzylatka?

Nowością w stosunku do poprzedniej części są zadania na kodowanie (np. koło pokoloruj na żółto, gwiazdę na czerwono itd.), labirynty i zadania typu znajdź różnice na obrazku. W dalszym ciągu będzie dużo sortowania i wyszukiwania podobieństw, jednak te zdania są już nieco trudniejsze np. należy posortować według wielkości, albo trudniej wypatrzyć detal, którym różni się dany element. W książce również znajdziemy mnóstwo naklejek (wydawca napisał, że ponad 80), które musimy wykorzystać do rozwiązania zadań, ale i kredki pójdą w ruch, więc dziecko będzie miało więcej okazji, aby poćwiczyć paluszki i poprawny chwyt. Poza tym – tu przepiszę za wydawcą, ale sama również potwierdzam każdy z punktów – książki z tej serii wzbogacają słownictwo, ćwiczą spostrzegawczość, poszerzają wiedzę ogólną i rozwijają kreatywność.

Ten zeszyt zatytułowany jest w „W domu” i nawiązuje do codziennych czynności np. sprzątanie pokoju, robienie prania. Jest bardzo kolorowy przytulny, jak dziecięcy pokoik. Warto go podsunąć dziecku, kiedy słyszycie: „Nudzi mi się”. Myślę, że rozweseli małego marudę.

[Egzemplarz recenzencki]

8 komentarzy:

 1. Świetna książeczka i bardzo praktyczna, jeśli chodzi o zaznajomienie dziecka z domowymi pracami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Agnieszką, to samo chciałem napisać .

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie w domu już 11 latka, więc inne książki 'na tapecie' ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Maluchy uwielbiają 🦕 dinozaury. To na pewno dlatego. Dobrego tygodnia, pozdrawiam 🤗

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, mam w rodzinie dzieci w tym wieku, na pewno im się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tego typu książeczki to świetny pomysł na upominek dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna publikacja dla maluchów. :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger