"Dżungla" gra logiczna
Wielu rodziców szuka zabawek, które będą ładne, zajmujące, ale też będą wspierać rozwój intelektualny dziecka. Warunki te spełniają chociażby gry logiczne i właśnie jedną z nich chciałabym wam pokazać. Dokładnie „Dżunglę” od wydawnictwa Muduko.
Co znajdziemy w zestawie? Figurki zwierząt, planszę z polami różnego typu (trwa, kamienie, błoto, dżungla) oraz 60 kart z zadaniami. Naszym zadaniem jest rozstawienie zwierząt na planszy wg instrukcji zawartej na karcie. Mamy wskazówki typu: małpa stoi na kamieniu, słoń stoi na prawo od tygrysa, tygrys nie stoi nad małpą itp. Kiedy już rozstawimy figurki wystarczy odwrócić kartę, aby sprawdzić, czy dobrze to zrobiliśmy.
Gra jest fantastycznie zaprojektowana, bo poziom trudności rośnie z kolejnymi wyzwaniami. Pozwala łatwo zrozumieć zasady gry i nauczyć się, jakie wskazówki kryją się za poszczególnymi ikonami. Takie rysunkowe przedstawienie to też fajne rozwiązanie, bo – po pierwsze – jest atrakcyjne i – po drugie – pozwala dziecku, które jeszcze dobrze nie czyta samodzielnie grać w „Dżungle”. Jest to ważne przy wyższych poziomach, bo znacznie łatwiej samemu analizować sytuację, niż być skazanym na „lektora”.
Moja córka oszalała na punkcie tej gry. Pierwsze poziomy okazały się dla niej łatwe, co niewątpliwie było zachęto do próbowania więcej. Ja jestem zachwycona, jak ona się koncentruje podczas rozwiązywania wyzwań logicznych, jakie proponuje ta gra. M. to typ wiercipiętka. Zdarza jej się nagle porzucić jakieś zadanie, bo coś sobie przypomni, albo pies zaszczeka za oknem i trzeba to sprawdzić. Ciężko ją zmobilizować i sprawić, aby maksymalnie się skupiła. Ale nie podczas gry w „Dżunglę”. Widać, jak jej główka pracuje, jak analizuje poszczególne wyzwania. Po prostu widać, jak ta gra stymuluje jej mózg do pracy, a ona się cieszy z każdego dobrze rozwiązanego problemu.
Gry logiczne wpływają na poprawę pamięci i koncentracji, uczą analizować i rozwiązywać problemy. W przypadku „Dżungli” wszystko jest zrobione dobrze. I pomysł, i opracowanie, i efekty. Rozwojowe zabawki nie muszą być wcale spektakularne. Jak się okazuje w niewielkim pudełku można schować zestaw, który zagwarantuje naszym dzieciom radośnie i efektywnie spędzony czas. I nie martwcie się, że 60 wyzwań to za mało. Po zeskanowaniu kodu QR zawartego w instrukcji, odkryjecie jeszcze więcej poziomów. Miłej zabawy.
[Współpraca]
Najlepsze efekty niespodziewanej nauki przynosi zabawa.
OdpowiedzUsuń