Pretty Girls - Doris [HelpTheBook #4]


Hej, hej miłośnicy opowiadań. Wracam do was z kolejnymi dwoma opowiadaniami od Doris. Zbiór Pretty Girls zawiera 45 opowiadań przeplatających się z przemyśleniami. Łącznie 165 stron czytania.

Ostatnio zarzuciłam autorce, że jej opowiadania są strasznie pesymistyczne. Tym razem dostałam fragmenty, które pokazują, że nawet za najgorszym bagnem jest światełko w tunelu.Gorzki smak szczęścia to opowieść o chłopaku, który nie miał nic. Bieda wpędziła go na przestępczą drogę. Pomimo więziennej przeszłości nie stracił dobrego serca. Udało mu się spotkać miłość swojego życia, a dzięki niesamowitemu szczęściu finanse uległy znacznej poprawie. Jak nasz bohater wykorzysta taką nagrodę od losu?

Jak smakuje powietrze to historia dziewczyny, która przez groźnego guza szybko traciła zdrowie. Została przykuta do łóżka i pomału stawała się rośliną. Jednak i ona otrzymała szansę od losu i udało się jej pokonać chorobę. I tu zadam do samo pytanie, jak wykorzysta ona drugie życie, które otrzymała.

W tych dwóch opowiadaniach podoba mi się, że niosą iskierkę nadziei. Ich bohaterowie doświadczyli bardzo dużo, ale w końcu los okazał się dla nich łaskawy. Mogą być remedium dla osób, które są w dołku i szukają w lekturze pocieszenia.

Kiedy czytam książkę, zawsze najbardziej interesuje mnie skąd autorka bierze pomysły. Tym razem miałam okazję, zapytać się o jej o to. Pozwolę sobie zacytować jej słowa, bo bardzo ładnie opowiedziała o swojej twórczości.

Pomysł na każde opowiadanie tworzył się od razu podczas pisania. Gorzki smak szczęścia - miał na celu pokazanie, że pomimo biednego życia można odnaleźć szczęście, jednakże jego utrzymanie nie zawsze jest proste, a los człowieka może być przewrotny.Jak smakuje powietrze - pokazuje krótką historię dziewczyny, która przez chorobę przeżywała bardzo trudne chwile, lecz cały czas posiada nadzieję i chce żyć.Docenia piękne chwile - chociażby smak powietrza, którego wcześniej nie miała okazji zaznać przez pobyty w szpitalu.Każde z tych opowiadań przedstawia różne historie, ale pokazuje, że należy doceniać to co się ma.
I z tym morałem chciałam was pozostawić. Doceniajmy to co mamy. Nie pędźmy do przodu jak szaleni, bo może się okazać, że przez pogoń za pieniądzem stracimy to co najważniejsze.

TUTAJ znajdziecie pozostałe wpisy o opowiadaniach ze zbioru Pretty Girls.
Zainteresowanych książką Pretty Girls zapraszam TUTAJ.

23 komentarze:

 1. Interesująca książka i do tego z mądrym przesłaniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądre słowa i przesłanie

  OdpowiedzUsuń
 3. Great post.Thank you for sharing! :)
  New post - www.minniearts.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie książki są dla mnie najciekawszą lekturą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesting with 45 stories!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe, chociaż ja wolę dłuższe rzeczy niż opowiadania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze, że powstają takie podnoszące na duchu historie. Sądzę, iż oba z tych opowiadań mogłyby mi przypaść do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie planuję lektury tego zbioru, ale cieszę się, że Tobie opowiadania Doris się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Można powiedzieć SAMO ŻYCIE. serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ładne uzasadnienie autorki! :) Inspirujące i ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przyznaję, że to ciekawy projekt ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię krótkie formy :) dzięki

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubię książki z przesłaniem. Te opowiadania na pewno są bardzo ciekawe. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Musi być bardzo interesująca, także lubię takie książki z przesłaniem. Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger