"O kurza twarz!" Justyna Bednarek

Kurom też należy się urlop. Rodzina Ogórków postanawia wyjechać w komplecie i zabrać swoje wszystkie zwierzaki. Jadą do Kurortu Kameralnego w miejscowości Ulęgałka Górna. Państwo Letniewscy najlepiej jak potrafią ugoszczą tę osobliwą gromadę. Poza rodziną Ogórków do kurortu zmierza również śpiewaczka autostopowiczka, Pani Alicja, i jej kot Czarna Mamba. Czy będzie to udany wyjazd?

„O kurza twarz!” czyli kontynuacja perypetii czterech kur rasy brahma, które zamieszały z rodziną Ogórków i namieszały w ich życiu. Tom pierwszy, „Kury z grubej rury” zakończył się, kiedy rodzina planowała urlop. Justyna Bednarek postanowiła pociągnąć ten wątek i czytelnicy mają okazje popatrzeć, jak ten urlop bohaterowie będą spędzać. Potowarzyszymy im podczas kąpieli w jeziorze, zobaczymy koncert wybitnej śpiewaczki, popatrzymy w gwiazdy. A w międzyczasie będą jaja, że hej – w sensie dosłownym i w przenośni. To co dobre szybko się kończy. Trzeba wracać do domu i codziennych spraw – znowu chodzić do szkoły i do przedszkola, szykować urodziny mamy, a potem święta. W tym wszystkim towarzyszą Ogórkom kury służąc dobrą radą i pomagają im spełniać marzenia.

Jeżeli miałabym ocenić Justynę Bednarek przez pryzmat jej książek, to widzę inteligentną, pozytywną wariatkę. Nie dziwię się, że postanowiła napisać bajki o kurach, bo tworzy z jajem. Być może znacie cykl o Skarpetkach. Jeżeli tak, to w „Kury z grubej rury” i „O kurza twarz!” mamy podobny rodzaj humoru. Autorka kreuje szalone sytuacje i problemy, a bohaterowie podchodzą w oryginalny sposób do ich rozwiązania. Akurat w tym przypadku mamy kurze patrzenie na świat. Umiecie to sobie wyobrazić? Justyna Bednarek śmiało bawi się językiem, aby książka była jak najbardziej kurza, pierzasta i jajcarska.

Książka "O kurza twarz!" dostępna jest w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl Sprawdźcie również inne książki dla dzieci w  ofercie księgarni.

[Egzemplarz recenzencki]


13 komentarzy:

 1. Fajna książka :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale zabawny tytuł :) Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda że pani Justyna zaczęła pisać takie książki, gdy ja już z nich wyrosłam :(
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa książka, chętnie ją poznam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Widzę że to książeczka pełna humoru i zaskakujących sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda to na świetną serię :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Awesome covers. Looks like a good series.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witam serdecznie ♡
  Książeczka zapowiada się bardzo interesująco. Tytuł mnie rozbawił :) świetna recenzja!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 9. Książeczki z humorem zawsze na plus :D

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger