"Elf z choinki" Anna Włodarkiewicz

Mówi się, że święta to magiczny czas. Tę magię pięknie uchwyciła Anna Włodarkiewicz w bajce "Elf z choinki".

Tytułowy bohater jest ozdobą choinkową, ale budzi się nie na drzewku, a pod drzewkiem. Co takiego wydarzyło się, że rodzina nagle przerwała dekorowanie domu? Ozdoby nie pragną niczego bardziej, jak zdobić choinkę. Mały elf jest zdeterminowany, aby to marzenie spełnić.


Anna Włodarkiewicz wspaniałe uchwyciła klimat świątecznych opowieści. W tym niepokoju, czy bohaterom się uda, czujemy pewną błogość i nadzieję. Z ogromną radością obserwujemy, jak sceptyczne głosy milkną, a choinkowe ozdoby razem przystępują do czynu. Pod kierownictwem małego elfa dzieje się magia.

Tytułowy bohater jest postacią która pokazuje, że warto działać. Nie zawsze jest łatwo, ale ze wsparciem odpowiednich osób można zrobić niemożliwe. W grupie siła, tylko czasami trzeba jej pokazać, że się da.

Oczami wyobraźni widzę, jak wracamy do tej bajki w czasie kolejnych i kolejnych świąt. Kocyk, dobra herbata, blask choinkowych lampek i wtulone w ciebie dziecko - pełnia szczęścia.

[Egzemplarz recenzencki]

5 komentarzy:

 1. Kusząca książka o magii Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fany pomysł na książkę i śliczne ilustracje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy junior był mały, uwielbiał takie świąteczne opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała książeczka.
  W te wyjątkowe dni życzę Ci, aby Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, miłości i spokoju. Niech każda chwila spędzona z bliskimi będzie niezapomniana, a Nowy Rok przyniesie same szczęśliwe dni. Wesołych Świąt Kochana 😘🎅🎄

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny, świąteczny klimat😊

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger