"Silna jak rzeka" Sarah Noble

W książce „Silna jak rzeka” spędzimy dzień z małym niedźwiedziem i jego mamą. Właśnie tego pierwszego Sarah Noble uczyniła narratorem i oddaje dzięki niemu dziecięcy sposób myślenia. Miś twierdzi, że wcale nie jest taki mały, a w codziennych wyzwaniach świetnie sobie radzi, ale bacznie obserwuje mamę i stara się ja naśladować. My natomiast widzimy, jak niedźwiedzica troszczy się o swoje dziecko. Przekazuje mu swoją wiedzę, dzieli się doświadczeniem, aby jak najlepiej poradziło sobie, kiedy dorośnie.


Publikację „Silna jak rzeka” można określić jako picturebook. Treści i rysunki mocno ze sobą korespondują i jedno bez drugiego nie istnieje. To dzięki obrazkom dowiadujemy się, jak zwierzęta spędziły dzień. Co do tekstu, jest on krótki i raczej metaforyczny. Sarah Noble pięknie porównała matczyną miłość do rzeki. Niedźwiadek wręcz mówi, że jego mama jest tak samo silna, jak rzeka, a uczony jest pokory wobec wodnego żywiołu.

Co najbardziej spodobało się moim dzieciom w tej książce? Jednak wygrały rysunki. Godzinami analizowali to jak niedźwiedzie wędrują, polują i ocierają się o drzewa. To nasze czytanie wytraciło gdzieś ten intymny charakter tekstu. Bo wiece, „Silna jak rzeka” to mama i dziecko. To ich relacja jest „pępkiem świata”. Czytając tą książkę miłość mocno otula czytelniczy kącik. Natomiast u nas zagościły ryby, jagody i drapanie po plecach. Ha ha. Jak to się mówi, nie można nikomu narzucać interpretacji książki. Cieszę się, że mimo wszystko maluchy znalazły coś dla siebie w tej publikacji.

[Egzemplarz recenzencki]

8 komentarzy:

 1. Witaj ♥
  Jaka piękna grafika w tej książeczce :D Aż sama bym chciała taką posiadać ;)
  Miłego dnia! :) Pozdrawiam serdecznie!🤗
  PS. Dziękuję za komentarz u mnie ;)
  Wildfiret

  OdpowiedzUsuń
 2. Idealny pomysł na prezent dla dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne ilustracje! Nie dziwię się, że młodszym czytelnikom się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka zdecydowanie przyciąga uwagę i budzi ciekawość.

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawi mnie ta pozycja:) te ilustracje iści emagiczne!

  OdpowiedzUsuń
 6. Lindo libro para niños. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 7. Urocze ilustracje, nie dziwię się, że spodobały się dzieciom :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie dziwię się, że ilustracje tu wygrały dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger