"Zaginiona para" Andrzej Maleszka [cykl "Magiczne drzewo]

Kuki, Gabi i Blubek – bohaterowie cyklu „Magiczne drzewo” autorstwa Andrzeja Maleszki – mają poważne zmartwienie. Dyrektor ogłasza, że teren, na którym stoi ich szkoła ma zostać sprzedany, a ta zostanie wyburzona. Wygląda na to, że przyjaciele nie spotkają się już po wakacjach. Bohaterowie wyruszają na poszukiwanie magicznego przedmiotu, który ma pomóc im ocalić szkołę i go znajdują, ale jest on niekompletny. Nie mogą w pełni użyć jego mocy. Bohaterowie się nie poddają. Wierzą, że znajdą brakującą parę. Będą musieli zmierzyć się z przebiegłymi oszustami, którzy również pożądają magicznego przedmiotu.

Dla wielu czytelników cykl „Magiczne drzewo” to wzór książki przygodowej. Ciężko się z tym nie zgodzić, bo akcja jest wyjątkowo dynamiczna. Dzieje się tu istne szaleństwo razy milion, ale bohaterowie nie działają po omacku. Dokładnie analizują, jakie skutki mogą wywołać ich życzenia i jak je najlepiej sformułować. Szczególnie, że magiczny przedmiot ma swoje ograniczenia. Andrzej Maleszka świetnie rozpisuje ten proces. Aranżuje tzw. burzę mózgów, gdzie każda z postaci może podzielić się własnym pomysłem. Chętnie „główkowałam” z nimi.

„Magiczne drzewo” to magia, a autor podkreśla, że z magią należy obchodzić się ostrożnie, a nawet „za zimo”. Czar rzucony w złości może przynieść więcej złego niż dobrego. Trudno samemu, go „odkręcić”. W „Zaginionej parze” Andrzej Maleszka zestawia grupę przyjaciół i samotną bohaterkę. Na jej przykładzie pokazuje, że rzeczy szczęścia nie dają, że człowiek potrzebuje drugiego człowieka.

Co tu dużo pisać. „Zaginiona para” to po prostu fajowa książka. Jestem przekonana, że szalone, a czasami też niebezpieczne przygody, Gabi, Kukiego i Blubka was porwą. Dynamika tej powieści przyprawia o rumieńce. Dajcie się wciągnąć w wir magicznej przygody.

[Egzemplarz recenzencki]

Książka "Zaginiona para" dostępna jest w popularnej księgarni.

9 komentarzy:

 1. Zapamiętam tę książkę na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że akcja jest dynamiczna, więc na pewno młodzi czytelnicy będą ją chętnie poznawać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co tu dużo gadać? Uwielbiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój syn kiedyś to czytał, podobała mu się ta seria.

  OdpowiedzUsuń
 5. Parece un libro divertido. Te mando un beso y gracias por la reseña.

  OdpowiedzUsuń
 6. Cykl „Magiczne drzewo” dobrze mi się kojarzy. Moje młodsze rodzeństwo swego czasu uwielbiało te historie. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo popularna seria. Na pewno warto👍

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger