"Kraina dinozaurów"

Dawno nie pokazywałam wam książeczek z zadaniami, bo ostatnio trenujemy czytanie oraz pracujemy nad koncentracja, a przy tym musimy znaleźć czas na swobodną twórczość i zabawę. Natomiast jakiś czas temu dopadła nas choroba, przez co więcej czasu spędziliśmy w domu. Jedną z książek, które umiliły nam ten czas była „Kraina dinozaurów”, czyli zbiór zadań z, tak lubianymi przez dzieci, wielkimi gadami.

Pierwszą rzeczą, na jaką rzuciły się moja pociechy były wypychanki. Powyciągaliśmy dinozaury z kartonu i zrobiliśmy prehistoryczny świat. Lubię tę formę zabawy, bo angażuje rączki i wyobraźnię. Po wypchnięciu wszystkiego, pozaginaniu podstawek i powkładaniu rzeczy na miejsce można odgrywać scenki przy pomocy stworzonych figurek. Te, które mamy w tej publikacji pokolorowane są tylko z jednej strony, więc dzieci mogą je ozdobić według swojego pomysłu.

Co do ozdabiania znajdziemy materiały, z których można zrobić zakładki do książek oraz pocztówki. Wydawca zachęca, żeby wykorzystać do tego załączone naklejki, a tych jest ponad 100. To jest dużo. U mnie dwójka dzieci wykazała się twórczo, a jeszcze sporo zostało. Naklejki są wypukłe, co powinno ułatwić odklejanie, ale niezbyt duże (wyobraźcie sobie 100 elementów na kartce A4), dlatego – mimo że mój dwulatek z nich skorzystał – rekomenduję książkę raczej dla dzieci 3+, a nawet 4+.

Zresztą poziom zadań jest dostosowany do przedszkolaków. Znajdziemy tu labirynty, szukanie różnic i podobieństw, podążanie po śladzie, łączenie numerów, proste dodawanie, wyszukiwanie słów, rysowanie według klucza, a także kolorowanki. Myślę, że to taki standardowy zestaw łamigłówek dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Na koniec muszę jeszcze wspomnieć o dwóch grach. Pierwsza to dinozaurowe memory, a druga polega na przesuwaniu pionka po planszy zgodnie ze wskazówkami. A to wszystko w towarzystwie kolorowych dinozaurów.

11 komentarzy:

 1. Tworzenie prehistorycznego świata z wypychankami dinozaurów i ozdabianie figurek to na pewno świetna zabawa. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od razu mi się przypomina dzieciństwo, uwielbiałam książeczki z zadaniami <3. A dinusie są przeurocze <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna książka dla dzieci :D
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książeczka wspaniale się prezentuje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka naprawdę świetnie się prezentuje. Mali czytelnicy z pewnością będą zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mali czytelnicy na pewno będą zadowoleni, spędzając czas z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne i takie kolorowe. Super!

  OdpowiedzUsuń
 8. Genial libro para niños. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super książeczka. Kolorowo i kreatywnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. O! To coś dla mojej młodszej pociechy. Jest wielką fanką dinozaurów :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo atrakcyjna książeczka, na pewno zaciekawi i wciągnie najmłodszych.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger