"Co jedzą zwierzaki. Część druga" Dawid Wysocki

Dziś pogadamy o tym, co jedzą zwierzęta. Uważni czytelnicy bloga mogą mieć małe „deja vu”, bo niedawno poruszałam ten temat. A wracam do niego ponieważ nakładem wydawnictwa Literacik ukazało się więcej tomów z wierszykami Dawida Wysockiego o świecie zwierząt. Z drugiej części dowiemy się, jakie zwyczaje żywieniowe mają kameleon, bocian, szczupak, jeż, nosorożec, salamandra, pszczoła, osa, żyrafa, mucha, kos, lis.

Niekwestionowaną bohaterką tego tomu została salamandra. Junior nie mógł uwierzyć, że zjada ona ślimaki i to bez muszelki. Skomentowane zostało to zniesmaczonym: „O nieee! Bleee”. Inne zwierzęta też mogą nas zadziwić np. nosorożec czy bocian jedzą dość osobliwe rzeczy. Wszystkiego dowiemy się dzięki rymowankom napisanym przez Dawida Wysockiego. Czasami trafia mu się „kulawy rym”, ale przyznać muszę, że autor sprawnie „sklecił” swoje wiersze i sprytnie zawarł w nich odpowiedzi na pytanie: „Co jedzą zwierzaki?”.

Podoba mi się również przejrzysta kompozycja książki i stron. Ilustracja, nazwa i tekst – to trzy elementy, dzięki którym poznamy kolejne zwierzęta. Nie ma tu żadnych zbędnych bajerów i to jest ogromny plus. Dzięki temu książka ta sprawdzi się już u młodszych dzieci. Być może wydawnictwo pomyśli o edycji kartonowej, dzięki czemu będzie można dotrzeć już do czytelnika od pierwszego roku życia. Ja czytałam tę książkę z dwulatkiem i syn był zachwycony. Natomiast on już od dawna książek nie gryzie, co zdarza się jeszcze takim maluchom, i – że tak powiem – potrafi obsługiwać dorosłe książki.

„Co jedzą zwierzaki” to cykl sympatycznych książek z wierszykami o zwierzętach dla młodszych przedszkolaków. Rymowanki wpadają w ucho, a proste ilustracje oddają cechy charakterystyczne danego zwierzaka. Publikacje te to wyjątkowo przystępny sposób przedstawienia fauny dla małych czytelników.

[Egzemplarz recenzencki]

5 komentarzy:

 1. Powiem Ci, że idealna propozycja dla mojej młodszej pociechy :) Ona uwielbia tego typu książki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że mój Siostrzeniec wyrósł z takich książek, no ale kto wie .

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa książeczka. Dzieciaki będą mogły się z niej wiele nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Genial libro para niños. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mojego siostrzeńca idealny cykl. Muszę kupić mi tę książeczkę.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger