"Norwegia" Peter Zralek, Katarzyna Bytek [przewodnik turystyczny]

Na pierwszy rzut oka Norwegia wydaje się kompletnie „nieurlopowym” miejscem, jednak coraz więcej osób wybiera ten kierunek i są oni zafascynowani tym krajem. Co oferuje turystom zimny skraj Europy? Jak przekonałam się dzięki przewodnikowi z serii „Travel & style” od wydawnictwa Bezdroża bardzo dużo.

Majestatyczne fiordy, przepiękne punkty widokowe, oryginalna flora i fauna, piękne plaże idealne do spacerów, dzikie jaskinie, ale też wspaniałe dziedzictwo kulturowe (kto z nas nie słyszał o Wikingach), które Norwedzy potrafią wyeksponować – to wszystko przyciąga ciekawskich turystów.

Autorzy przewodnika próbują wykazać, ze Norwegia to miejsce dla każdego. Że coś dla siebie znajdą w niej miłośnicy sportu, wędrowania, architektury, pięknych widoków, ale też amatorzy „gastroturystki”, a nawet rodziny z dziećmi. Co prawda na pierwszy plan wysuwają się walory przyrodnicze czy tez zabytki – i chyba amatorzy tego typu atrakcji najwięcej znajdą dla siebie – ale faktycznie dzięki tej publikacji każdy będzie mógł zaplanować wyjazd do Norwegii pod swój własny gust.

Na uwagę zasługuje konstrukcja przewodnika. Norwegia została opisana regionami. Kierujemy się od Oslo ku północy skręcając delikatnie na wschód i zaglądając w bardzie i mniej znane zakamarki kraju. W ramach poszczególnych regionów zaznaczono kolorami rożnego typu atrakcje, jakie te oferują. Przykładowo brązowy kolor odpowiada działowi kultura, zielony przyrodzie, a czerwony kulinariom. Dzięki temu szybko odnajdziemy te obiekty, które najbardziej nam odpowiadają. W przewodniku znajdziemy również gros bezcennych informacji praktycznych oraz cudowne zdjęcia. Kiedy na nie spojrzymy będziemy chcieli zobaczyć to co przedstawiają na żywo.

Mieliście już okazję zwiedzać Norwegię? A może dopiero planujecie, albo zastanawiacie się czy wato? Tego typu publikacje są bardzo pomocne przy podjęciu decyzji. Czasami człowiek nawet nie przypuszcza, że dany region oferuje coś, co może nam się spodobać. Dlatego kupujcie, pożyczajcie przewodniki, przeglądajcie je i zwiedzajcie z nimi świat.

[Egzemplarz recenzencki]

6 komentarzy:

 1. Ciekawa publikacja. Marzę o podróży do Norwegii. Może kiedyś się uda...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym kiedyś zwiedzić Norwegię. W tym momencie jest jednak jeszcze poza moim zasięgiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam Skandynawię, do Norwegii przeniósł się mój mechanik (płaczę za nim, ale z jego listów wynika, że to naprawdę przyzwoity kraj).

  OdpowiedzUsuń
 4. Hi I was browsing your blog and found several interesting articles like this one.2024

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger