"Daj się pokochać dziewczyno" Katarzyna Miller, Joanna Olekszyk

Większość ludzi podświadomie szuka tej drugiej osoby, z którą będzie można iść przez życie. Udany związek jest pewnego rodzaju wyznacznikiem sukcesu – przynajmniej w powszechnym mniemaniu. Jednak nie zawsze łatwo znaleźć pana idealnego, a nawet kiedy miłość zapuka do naszych drzwi taka relacja narażona jest na różne perturbacje. Właśnie o relacjach rozmawiała Joanna Olekszyk, redaktorka naczelna miesięcznika „Zwierciadło”, ze znaną psycholożką Katarzyną Miller, a to co się zrodziło z tych „pogaduszek” możemy znaleźć w publikacji „Daj się pokochać dziewczyno”.

Panie biorą na warsztat szeroko pojęty temat związków i miłości. Jak podjeść do tego mądrze? Jak nie wpakować się w toksyczną relację? Dlaczego niektóre związki się rozpadają? Dlaczego ludzie zdradzają? Dlaczego warto flirtować? Czy jest możliwa przyjaźń między mężczyzną a kobietą? Że tak pozwolę sobie przytoczyć kilka zagadnień poruszonych w książce. Jest ich oczywiście o wiele więcej. Przeanalizowano nawet niektóre utwory literackie, czy biografie gwiazd w kontekście poruszanego tematu. Pozwala na to formuła książki, czyli wywiad/rozmowa. Katarzyna Miller i Joanna Olekszyk swobodnie dryfują pośród różnych aspektów, jakie składają się na związek.

Przy formule publikacji zatrzymam się na dłużej. „Daj się pokochać dziewczyno” nie powinnyśmy traktować jako poradnika. Katarzyna Miller wchodzi w rolę koleżanki, z którą można pójść na kawę i „popsioczyć” na faceta. Albo powie ci, że to dupek, albo poratuje dobrą radą, spojrzy na nasz problem z innej perspektywy. W tej książce nie stawia się ona w roli terapeuty. Tak wypowiada się, jako terapeuta, ale prezentuje swój światopogląd. Nie analizuje twojego konkretnego przypadku. Nie daje konkretnych porad. Zamiast tego przesyła pewną ilość dobrej energii, zachęca do krytycznego spojrzenia, a może niektórymi nieco potrząsa.

Obok Katarzyny Miller trudno przejść obojętnie. Przez jednych uwielbiana przez innych nienawidzona i głośno krytykowana. Niewątpliwie jest charyzmatyczna. I ja jej charyzmę bardzo lubię. Nie zawsze się z nią zgadzam, ale lubię jej słuchać i czytać jej teksty. To co mówi i jak mówi jest niezwykle energetyczne i daje do myślenia, prowokuje do pracy nad sobą i zachęca do bycia szczęśliwym.

[Egzemplarz recenzencki]

13 komentarzy:

 1. Nie poznałam jeszcze twórczości autorki. Jestem ciekawa, do której grupy odbiorców bym należała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ja nie krytykuję, przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, ma charyzmę i temperament. Ale dawno już jej nie słuchałam, bo chyba nie potrzeba mi tym etapie takich treści. Ale lubię 😉🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Parece mi tipo de libro. Tomó nota. Te deseo un feliz año para y tu familia. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 5. It sounds like "Let yourself be loved, girl" by Katarzyna Miller and Joanna Olekszyk is a book that delves into various aspects of relationships and love. The interview/conversation format adds a personal touch, making it more relatable. While it may not be a guide, the book seems to offer insights and perspectives on love, relationships, and related topics. Katarzyna Miller's charismatic and energetic style, coupled with the conversational approach, appears to make the book engaging and thought-provoking.

  www.melodyjacob.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie warto szukać idealnego, ale kogoś z kim będziemy czuć się dobrze, będziemy kochani, szanowani i będziemy uwielbiać spędzać czas ;) Szczęśliwego Nowego Roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam jeszcze tej autorki, ale może kiedyś to się zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam nadzieję, że Nowy Rok przyniesie Ci wiele inspiracji, abyś z odwagą podążała za swoimi pasjami i marzeniami. Niech będzie to czas pełen pozytywnych zmian i niezapomnianych chwil spędzonych z najbliższymi. Szczęśliwego Nowego Roku!!
  Wildfiret

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja kojarzę panią Miller. Sympatyczna osoba. :))

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale ze mnie gapa, zapomniałam złożyć Ci życzenia Szczęśliwego Nowego Roku dla Ciebie i Twojej rodzinki. Pozdrawiam 😀

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa recenzja. Chętnie sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo lubię obie panie i ich podcasty, a pani Katarzyna jest piosenkarką, poetką, często nawiązuje do przeczytanych książek i obejrzanych filmów. dobrego roku Joanno.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger