Puzzle obserwacyjne z lupą

Puzzle obserwacyjne to produkt, który staje się coraz bardziej popularny. Nie dziwi to mnie. Pomaga rozwijać koncentracje i spostrzegawczość, a przy tym to świetna zabawa. Na rynku znajdzie rożne motywy, do ułożenia. Natomiast ja chciałabym zwrócić waszą uwagę na ciekawą wariację, jaką znalazłam w ofercie firmy Alexander. Nazywają się one Sekretne Puzzle. Poza układanką w zestawie znajdziemy jeszcze tajemniczą lupę. Do czego ona służy?

Motyw, który prezentuję nazywa się „Plaża”, ale w ofercie widziałam jeszcze „Lotnisko” i „Muzeum”. Każda z tych układanek ma 90 elementów i znajdziecie na nich mnóstwo postaci, także pozostaje wam wybrać motyw, który najbardziej wam się podoba. Jak moja córka oceniła „Plażę”? Obrazek bardzo jej się podoba. Powiedziała, że jest śmieszny i faktycznie niektóre postacie są zabawne.

Tym kluczem, czyli kto przykuł jej wzrok, kierowała się przy układaniu. Puzzle dedykowane są dla dzieci 4+, ale patrząc, jak pracowała z nią moja sześciolatka podkreśliłabym „plus”. Taki wzór, gdzie dużo się dzieje, gdzie jest mnóstwo postaci jest trudniejszy do ułożenia niż kadr z bajki, na którym większość miejsca zajmuje jeden bohater. Widziałam, że moja M. musiała chwilę pogłówkować zanim „ruszyła z kopyta”. Jak już wspomniałam zaczęła od postaci, które ją rozbawiły. „Ułożę tego dziadzia, co krzyczy”, „Gdzie jest ten koleś, co się opalił w koszulkę”, „A temu jak brzuch wystaje z wody”, „Ale ta syrena jest piękna” - komentowała układając kolejne postacie. Potem, korzystając ze wzoru, rozplanowała sobie ich ułożenie. Po ukończeniu układania stwierdziła, że fajny ten obrazek, ale trochę trudny.


Puzzle ułożone, w końcu można użyć lupy. Na dole znajdziemy elementy, które należy odszukać na obrazku. Część z nich została zakodowana i do zlokalizowania ich potrzebna jest właśnie lupa. Muszę przyznać, że eksplorowanie podejrzanych miejsc okazało się całkiem zajmujące. Chyba nawet bardziej niż układanie, a my bardzo puzzle lubimy.

Szczerze polecam wam te puzzle obserwacyjne, szczególnie dla osób, które chcą czegoś więcej niż tylko układanie. Taka niepozorna lupa, a „robi robotę”. Dzieciaki są zaintrygowane „po co?” i „do czego?”, a to je motywuje i uatrakcyjnia zabawę.

[Współpraca reklamowa]


14 komentarzy:

 1. Ja nigdy nie miałem cierpliwości do puzzle, pozdrawiam po zabieganym poranku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje dziecko też lubi puzzle, ale z lupą to na pewno dodatkowa dawka zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy takich nie mieliśmy, a lubimy układać. Bardzo fajna sprawa. Udanego tygodnia 🤗

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że oprócz puzzli mamy coś dodatkowego, co zapewnia świetną zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł na zabawę.
  Już samo to, że te postaci są zabawne - jest świetny...

  OdpowiedzUsuń
 6. Gracias por la reseña. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe puzzle. Często je układam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyczny sposób na zachęcenie dzieci do dłuższej koncentracji i ciekawego odkrywania szczegółów.

  OdpowiedzUsuń
 9. Genialny pomysł z tym dodatkiem dla lupy. Świetna recenzja

  OdpowiedzUsuń
 10. Podoba mi się jak pomysłowe są nowości na rynku zabawek. Te puzzle z lupą to z pewnością strzał w dziesiątkę dla dzieciaków.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy pomysł. Warto spróbować czegoś nowego, a te puzzle z lupą wydają się być naprawdę interesujące.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger