"Co jedzą zwierzaki" Dawid Wysocki

Przyznacie, że trochę kupujemy oczami. Krzykliwe rzeczy przyciągają naszą uwagę. Natomiast dziś chciałam pokazać wam dość niepozorną książkę. Nazywa się „Co jedzą zwierzaki” i nie chciałabym żeby „zaginęła w tłumie”, bo czytanie jej przyniosło nam dużo radości. Ba, Junior wręcz zamęczył mnie wracając raz za razem do tej publikacji.

Dawid Wysocki, autor książki, przy pomocy rymowanych wierszyków próbuje odpowiedzieć na pytanie z tytułu. Dowiemy się co jedzą między innymi kret, biedronka, foka, panda, wiewiórka, czy ptasznik. Bardzo fajna formuła, bo rymowanki maja to do siebie, że zostają w głowie. Jest ona atrakcyjna również dla młodszych dzieci. Mój dwuletni syn słuchał zafascynowany, ale i zdegustowany, jak można jeść robaki.

Na uwagę zasługuje również kompozycja strony. Prosta ilustracja, na której znajdziemy bohatera wierszyku, nazwa plus tekst – tylko i aż tyle. Książka urzeka prostotą, która pozawala zwrócić uwagę, na to co najważniejsze, czyli na zwierzę. Przyznam, że okazała się pomocna w naszych logopedycznych zmaganiach, bo przed przeczytaniem rymowanki wskazywałam każde zwierzę, wyraźnie je nazywałam i zachęcałam Juniora do powtarzania.

Bardzo się cieszę, że ta książka trafiła w nasze łapki. Spędziliśmy z nią bardzo miłe popołudnie czytając na balkonie, a Junior zrobił jej mimowolną reklamę głośno komentując zwyczaje żywieniowe jej bohaterów. Mam nadzieję, że rozbudził zainteresowanie zoologią u sąsiadów.

[Egzemplarz recenzencki]

5 komentarzy:

 1. Ciekawa ta książeczka, robisz kawał dobrej roboty Joasiu, pozdrawiam niedzielnie .

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładnie wydana książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mały konserwatillustrate, haha, ale wcale mu się nie dziwię, bo nie wiem jak w normalnych warunkach można jeść robaki. 😀 Ciekawa książeczka, piękne ilustracje.

  OdpowiedzUsuń
 4. *konserwatysta rośnie... - miało być. Telefon poszalał. 😀

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger