"Rysowanie zmazywanie" zabawka wielokrotnego użytku

Zanim wyjedziecie na urlop chciałabym pokazać wam świetną podręczna zabawkę, która może przyda się wam podczas wakacji. W niewielkim pudełeczku – wielkości damskiej dłoni – chowa się 17 dwustronnych plansz ze zwierzątkami, na których znajdziemy przegląd zadań znanych z książeczek z łamigłówkami: labirynty, licznie, dokańczanie rysunku, rysowanie po śladzie, co pasuje, a co nie, kto idzie w danym kierunku itp. Co jest najlepsze, to że karty te są wielokrotnego użytku. W zestawie znajdziemy pisak z gąbeczką. Możemy wracać do ulubionych aktywności, albo w każdej chili zmienić koncepcję tworzonego dzieła. Jak się ta zabawka nazywa? Po prostu: „Rysowanie zmazywanie”.

Właśnie wielkość jest największym atutem tego produktu. W domu nie ma problemu. Dziecko ma swoje miejsce do rysowania i tam może się rozłożyć z czymkolwiek. Natomiast poza domem bywa różnie. To małe pudełeczko bez problemu zmieści się do podręcznej torebki, a nawet do tylnej kieszeni spodni. W każdej chwili możemy je wyjąć. Mamy przy sobie coś, co umili dziecku podróż, grilla z dorosłymi albo deszczowy dzień. Oczywiście nikt nie broni wam bawić się w „Rysowanie zmazywanie” w domu, jeżeli tylko dziecko ma ochotę na łamigłówki. One są zawsze rozwojowe.

Wiem, że jako opiekunowie lubicie wiedzieć, czego właściwie uczy się wasze dziecko. Wyciągam karty, patrzę na listę od producenta i sprawdzam.

 • Spostrzegawczość. Znajdź rybkę, która płynie w danym kierunku, albo odpowiedni kolor na skrzydłach motyla – niewątpliwie tu spostrzegawczość jest ćwiczona.

 • Myślenie – co tu nie pasuje?, czyje to ślady?, poszereguje według wielkości, albo znajdź cień – tu trzeba się chwilę zastanowić.

 • Wyobraźnię – narysuj buzię misia, paski zebrze, albo wzorki na skrzydłach i brzuszku ptaka – mały artysta będzie miał używanie.

 • Zręczność manualna – wśród kart „Rysowanie zmazywanie” znajdziecie takie na których trzeba dokończyć rysunek, albo narysować kontur po śladzie. Są tu również zadania typu labirynt.

Nie ma wątpliwości, że każdy z wymienionych punktów możemy odhaczyć, jako „zdany”. Dziecko ćwiczy wszystkie z kompetencji wymienionych przez producenta.

Lubię takie zabawki, bo są praktyczne. Nie zajmują dużo miejsca. Dziecko może wracać do poszczególnych wyzwań, nie stresuje się, że coś mu nie wyjdzie. Może zrealizować kilka pomysłów. Widzę same zalety.

Na stronie producenta znajdziecie więcej zestawów ze zmazywalnym pisakiem.

[Współpraca]

6 komentarzy:

 1. this is very useful and a must haves for kids so they can enjoy this kind of activities instead of playing mobile games. anyway, I'm a new follower, i hope you can follow back. Thank you.

  http://www.itsjulieann.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój siostrzeniec korzystał z takich książeczek ucząc się pisać literki i cyferki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybym takie miała w dzieciństwie, oszalałabym ze szczęścia ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna zabawa (i nauka;) !👍

  OdpowiedzUsuń
 5. Lindo juguete. Te mando un beso.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muito interessante o seu blog.

  Abraços

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Asia Czytasia , Blogger